POLSKA - województwo małopolskie


Pustelnia Bł. Salomei

Różańcowe schody w Grodzisku

Klasztor Karmelitów w Czernej

Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej - Kalwaria w Czernej

Zamek w Ojcowie

Warownia z Wieżą Widokową Szlak Orlich Gniazd

Kaplica “Na Wodzie”

przy Źródle Św. Jana w Ojcowskim Parku Narodowym

Zamek Pieskowa Skała

z filmu Janosik w Ojcowskim Parku Narodowym

Maczuga Herkulesa

na trasie z Zamku w Ojcowie do Zamku Pieskowa Skała

Zamek Rabsztyn

zamek leży na rowerowym Szlaku Orlich Gniazd
Pochodzi od skojarzenia z gniazdami orłów, które budują swoje “domy” na wysokich i niedostępnych skałach

Ruiny Zamku w Bydlinie

Ruiny Zamku w Bydlinie na skale wapiennej, Orle Gniazda, Okopy Wojenne, Grób Legionistów, Wzgórze Zamkowe, Ścieżki dydaktyczne

Pustynia Błędowska

Pogranicze Województw: Śląskiego i Małopolski, Wydmy, Piaski

Srebrne Miasto Olkusz

Podziemne Muzeum, Srebrne Miasto, Bazylika Św. Andrzeja, Zabytkowa Baszta, Szlak Gwarków Olkuskich, Grodzisko Stary Olkusz

Bazylika w Miechowie

Potężny Klasztor założony przez Krzyżowców. Ogromna Bazylika z najstarszą repliką Grobu Bożego na szlaku Bożogrobców

Miasto Wolbrom

Miejscowość zachowała małomiasteczkowy klimat, gdzie od wieków istnieje tradycja czwartkowych targów.

Energylandia Zator
Największy w Polsce Rodzinny Park Rozrywki znajduje się w miejscowości Zator
Zakopane

To prawdziwe wyzwanie dla szukających mocnych wrażeń na dużych wysokościach

Wieliczka

Miasto Wieliczka słynie z kopalni soli, którą odwiedza ponad milion turystów.

Lorem ipsum dolor

Incidunt et vero consequatur laboriosa

czas na przygodę, ruszaj w trasę

dla waszej wygody, wystarczy kliknąć w mapkę, wpisać miejsce aktualnej lokalizacji, wyznaczyć trasę i cieszyć się podróżą

Atrakcje Małopolska - Co warto zobaczyć?

Województwo małopolskie słynie z wielu atrakcji turystycznych tj.: niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, skocznia narciarska w Zakopanem, Kościół Mariacki w Krakowie. W Małopolsce warto zobaczyć drewniane kościoły (np. Kościół w Wolbromiu), zabytkowe obiekty tj. Zamki (Zamek Pieskowa Skała) i osobliwości skalne (np. Maczuga Herkulesa). Ciekawe atrakcje Małopolska skrywa w podziemiach (np. Kopalnia Soli w Wieliczce i Bochni). Na liście światowego dziedzictwa UNESCO znalazło się Stare Miasto w Krakowie, klasztor w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Szlaki turystyczne Małopolska - ciekawe miejsca Małopolska

Chcąc zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce warto pojechać w góry. Przez Beskidy, Pieniny i Tatry przechodzi wiele szlaków górskich (np. Karpacki Szlak Rowerowy). Kilka tras turystycznych pozwala zdobyć Kasprowy Wierch i Giewont. Małopolska jest na Rowerowym Szlaku Orlich Gniazd i na Szlaku Architektury Drewnianej. Do największych miast turystycznych w Małopolsce zalicza się Kraków, Zakopane, Wadowice, Oświęcim, Zator. Do krajoznawczych atrakcji Małopolski zalicza się Ojcowski Park Narodowy, Tatrzański Park Narodowy i Pustynię Błędowską.

Atrakcje dla dzieci Małopolska Ciekawe miejsca

Warto całą rodziną odwiedzić województwo Małopolskie. Atrakcje dla dzieci oferuje Energylandia (kolejki górskie), Zatorland (park dinozaurów), Park Wodny w Krakowie. Dla aktywnych dzieci organizowane są spływy kajakowe po Warcie, rejsy widokowe po jeziorze Czartoryskim i Wiśle, przejazd drezyną rowerową w Regulicach, zjazd gigantyczną zjeżdżalnią z Gubałówki lub skoczni narciarskiej (Wielka Krokiew). Dla ciekawych świata miasto Zakopane udostępnia takie atrakcje jak: papugarnie, myszogórd, Krupówki, park iluzji, Muzeum Stylu Zakopiańskiego.

Powyżej przedstawiliśmy tylko wybrane atrakcje, jakie Małopolska oferuje dla turystów niezależnie od wieku. Prezentacje wielu innych atrakcji Małopolski i szczegółowe opisy zamieściliśmy na naszym blogu podróżniczym, który tworzą najnowsze relacje z wycieczek krajowych i zagranicznych.

Województwo małopolskie graniczy z województwami: śląskim, podkarpackim i świętokrzyskim, a także z państwem tj.: Słowacja.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione"