O NAS - Kilka słów o Mnie i Redaktorach tego bloga
współpracujących w ramach projektu “Zostań Ambasadorem Swojego Regionu”.


Blog podróżniczy o nazwie: www.sciezki-trasy-szlaki.com powstał z myślą o ludziach chcących aktywnie spędzić wolny czas, planujących urlop lub pragnących wytyczać nowe szlaki. Moja przygoda z podróżami dopiero się zaczęła i choć startuję od zera to mogę powiedzieć, że:

  1. nie trzeba mieć specjalistycznego sprzętu, żeby zwiedzić najbliższe okolice różnymi ścieżkami,

  2. można pokonać wiele tras niezależnie od wieku, płci i kondycji, by przeżyć niesamowite przygody,

  3. brak doświadczenia nie pozbawia nas możliwości przetarcia wielu ciekawych szlaków.

Wystarczy pozytywna energia, odrobina wolnego czasu i dobry przewodnik, jakim może stać się ten blog podróżniczy, który każdy ma możliwość wzbogacić opisem swoich przeżyć w ramach projektu “Zostań Ambasadorem Swojego Regionu”. Poznaj moją ścieżkę:

od Domatorki do Ambasadorki swojej okolicy i innych ciekawych miejsc

1. Kim do niedawna byłam? - DOMATORKĄ

Moje życie kręciło się wokół dwóch obszarów: praca, dom - dom, praca. Po powrocie z pracy marzyłam o chwili spokoju w zaciszu swojego domu. Z wycieczek organizowanych przez pracodawcę wracałam z kilkoma zdjęciami. Relaks kojarzył mi się z wygodnym fotelem i odcięciem się od zwykłych obowiązków. Im dłużej siedziałam w bezruchu tym mniej wypoczywałam. Dokuczało mi ciągłe planowanie w myślach, rozmyślanie o różnych projektach. Najgorszym było poczucie, że marnuję swój czas. W końcu znalazłam sposób na urozmaicenie wolnych chwil.

2. Kim jeszcze jestem? - TURYSTKĄ

Postanowiłam z najbliższymi zwiedzić okoliczne jeziora i miasta. Jak prawdziwa turystka zaopatrzyłam się w: trampki, białe stopki, kolorowe koszulki z syntetycznego materiału, małą torebkę, płaszczyk bez kaptura, kijek do selfie. Wyjazdy planowałam uwzględniając atrakcje nie wymagające ode mnie żadnej aktywności fizycznej jak: przejażdżka bryczką lub wyciągiem narciarskim, lot balonem czy pływanie statkiem. Celem wycieczek było doświadczenie nowych form przemieszczania się z wykluczeniem długich spacerów. Miało być ciekawie lecz co najważniejsze - wygodnie. Tak więc interesowały mnie atrakcje, do których można było dojechać samochodem. Ku mojemu zaskoczeniu polubiłam robić zdjęcia. Z takich jedno lub kilkudniowych wyjazdów przywoziłam setki zdjęć, oczywiście siebie i bliskich w różnych pozach na tle ciekawych atrakcji i nowinek technicznych.

3. Kim powoli się staję? - PODRÓŻNICZKĄ

Nie sądziłam, że kiedykolwiek zacznę interesować się historią i zamienię trampki na buty trekkingowe. Przełom nastąpił w dniu obmyślania tygodniowej trasy turystycznej w obrębie województwa dolnośląskiego. Chodzenie po górach wymagało zmiany wyposażenia. Po raz pierwszy zdecydowałam się na zdobycie Śnieżki pieszym szlakiem. Dostałam wiele cennych rad, które pozwoliły mi przeżyć niesamowitą przygodę w Błędnych Skałach i w czasie wchodzenia na Śnieżkę tzw. “Zakosami”. Wielogodzinne spacery po górach dały mi tyle satysfakcji, że postanowiłam to kontynuować. Zaczęłam zwiedzać najbliższe okolice w każdej wolnej chwili. 

Ciekawymi atrakcjami stały się zamki, pałace, obiekty sakralne oraz piesze i rowerowe ścieżki. To niezwykłe, ja i moi bliscy niemal usunęliśmy się ze zdjęć, ponieważ zachwyciły nas cudowne widoki. Nie fotografujemy już tylko siebie. Uwieczniamy na zdjęciach przede wszystkim: przyrodę, krajobrazy i historyczne budynki:

  1. latem - lśniące w słońcu,

  2. zimą - otulone śniegiem,

  3. wiosną - na tle budzącej się do życie zieleni,

  4. jesienią - otoczone wieloma barwami.

4. Kim pragnę zostać?
- AMBASADORKĄ CIEKAWYCH MIEJSC

Jeszcze jestem turystką, która poznaje świat pokonując trasy utartymi szlakami. Dzięki bliskim rozwija się we mnie chęć podróżowania i odkrywania świata, krocząc własnymi ścieżkami. W połączeniu z moją pasją pisania i pragnieniem pokazania ciekawych miejsc, uwiecznionych na zdjęciach zrodził się pomysł założenia bloga o podróżach.

Dopiero stawiam pierwsze kroki a już widzę świat z innej perspektywy. Zwykła droga do pracy zaczyna być atrakcyjnym szlakiem turystycznym. Dostrzegam piękno starych kamienic i ogromny potencjał parków miejskich i ogrodów. Nawet zwyczajne drzewo staje się w moich oczach pomnikiem przyrody. Jest tak wiele piękna wokół nas, że postanowiłam to pokazać.

Jednak sama nie przedstawię wszystkich miejsc wartych uwagi i znanych tylko okolicznym mieszkańcom. Dlatego zapraszam wszystkich do wspólnego projektu: "Zostań Ambasadorem Swojego Regionu".

Mam nadzieję, że wielu z Was pragnie przedstawić innym swoje relacje z podróży i zachęcić do przecierania nowych szlaków. W odpowiedzi na mailowe zapytanie chętnie przedstawię szczegóły dotyczące zamieszczenia Waszego opisu i Waszych zdjęć na stronie. Każdy może stać się "Ambasadorem Swojego Regionu” prezentując choćby jedną atrakcję lub ciekawe miejsca.

www.sciezki-trasy-szlaki.com

Dlaczego warto ze mną i Redaktorami tej strony zacząć przygodę z podróżami?


Śledząc wpisy na blogu podróżniczym możecie pójść w moje i innych ślady. Przeprowadzimy Was przez trudne wybory związane z zakupem sprzętu turystycznego. Wyjaśnimy, dlaczego warto wydać nieco więcej pieniędzy na dobry plecak turystyczny niż zaoszczędzić na zakupie tańszego nawet znanej marki. Podążając za nami zdobędziecie góry szlakami turystycznymi: od tych najłatwiejszych po najtrudniejsze, które staną się osiągalne po wypracowaniu formy fizycznej. Taki jest mój i redaktorów tej strony plan na życie: chcemy zwiedzić ciekawe atrakcje turystyczne, odkryć nieznane i wskazać na mapie miejsca warte uwagi.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione"