POLSKA - województwo lubuskie

Międzyrzecki Rejon Umocniony MRU Pniewo

Największa fortyfikacja podziemna w Europie (32-35 km dystans na głębokości 11 pięter pod ziemią)

Pomnik Chrystusa Króla Świebodzin

Całkowita wysokość pomnika wynosi 36 m, z czego 33 m przypada na figurę Jezusa, a 3 m na wieńczącą pomnik pozłacaną koronę

Żary

Miasto Żary leży w województwie lubuskim, we wschodniej części regionu “Wzniesienia Żarskie” i częściowo na obszarze Borów Dolnośląskich.

Zielony Las - Góra Żarska

W Zielonym Lesie koło Żar skryły się Trzy Wieże, Zamek Zbójnicki, Zabytkowy Kamień i Kamienny Krąg. Jedno ze Wzgórz Żarskich stanowi najwyższy szczyt lubuskiego

Świebodzin

Świebodzin to nie tylko Figura Chrystusa Króla i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. To także Sukiennik Świebodziński i Ławeczka Czesława Niemena. Jest tam Zamek i fragmenty murów obronnych 

Łagów 

Klejnot województwa lubuskiego. Przepiękna i urokliwa miejscowość w powiecie świebodzińskim z zamkiem Joannitów i jeziorem w samym centrum.

Park Świateł Pałac Książęcy w Zatoniu

Pałac w Zatoniu znajduje się w województwie lubuskim. Wielki Park Świateł po raz pierwszy rozbłysnął 2 grudnia o godzinie 18:00. Tłumy zainteresowanych mieszkańców Zielonej Góry i okolic wybrało się do Pałacu w Zatoniu, by wziąć udział w tym zaskakującym wydarzeniu. województwa lubuskiego.

Park Mużakowski

zajmujący 728 ha powierzchni po obu stronach rzeki Nysy Łużyckiej[, która stanowi granicę polsko-niemiecką, w województwie lubuskim, i w powiecie żarskim. Jest to największy park w stylu angielskim na terenie Polski. Polska część parku jest zarządzana przez Narodowy Instytut Dziedzictwa w Warszawie, a niemiecka – przez Fundację Fürst–Pückler–Park Bad Muskau z siedzibą w Oranżerii znajdującej się w parku.6.99

Atrakcje Lubuskie - Co warto zobaczyć?

Województwo lubuskie słynie z lasów, jezior i rzek. Jest najbardziej zalesionym regionem w Polsce. Na Ziemi Lubuskiej prosperuje wiele winnic, dlatego ciekawe atrakcje lubuskie są zlokalizowana na Szlaku Wina i Miodu. Znane na całym świecie atrakcje Lubuskie skrywa Międzyrzecki Rejon Umocniony (bunkry, nietoperze) zaś Świebodzin może się pochwalić najwyższą na świecie figurą Chrystusa Króla na wzór Rio de Janeiro. Miasto Zielona Góra każdego roku organizuje Lubuski Orszak Trzech Króli i Winobranie zaś Katedra w Gorzowie niemal całkowicie odzyskała swój blask po pożarze.

Lubuskie atrakcje turystyczne - ciekawe miejsca na Ziemi Lubuskiej

Chcąc zwiedzić ciekawe miejsca w Lubuskim warto odwiedzić Park Mużakowski, by poznać tajemnice zamku. Perłą Ziemi Lubuskiej jest malownicza wieś Łagów, zaś Park Narodowy “Ujście Warty” zapewnia schronienie wielu ptakom wodnym i błotnym. W Parku Narodowym zimuje ok 1500 ptaków. Przez województwo lubuskie przebiega Szlak Kościołów Drewnianych Regionu Kozła. Największymi miastami lubuskimi są: Zielona Góra (Muzeum Wina i Tortur, Palmiarnia), Gorzów Wielkopolski (Katedra, Bulwar Nadwarciański), Żary (kompleks pałacowo-zamkowy), Żagań (Muzeum Obozów Jenieckich), Kostrzyn (Twierdza). Do miejsc kultu religijnego zalicza się Sanktuarium w Rokitnie oraz zespół klasztorny opactwa cysterskiego w Gościkowie - Paradyżu.

Lubuskie Atrakcje dla dzieci - Zielona Góra Ciekawe miejsca

Warto całą rodziną odwiedzić województwo Lubuskie. Atrakcje dla dzieci oferuje: miasto Zielona Góra (Planetarium Wenus, ogród botaniczny), Gorzów Wielkopolski (park linowy, papugarnia RIO), Nowa Sól (Park Krasnala). Aktywne dzieci zaprasza Kolejka Ogrodowa Nietoperek, Międzyrzecki Rejon Umocniony w Pniewie, Majaland we wsi Kownaty oraz Zoo Safari Park w Świerkocinie. Dla ciekawych świata sporą dawkę wiedzy może dostarczyć Muzeum Etnograficzne w Ochli, Letnia Ścieżka Dydaktyczna w Gorzowie Wielkopolskim oraz Szlak Bachusikowy w Zielonej Górze.

Przedstawiliśmy najbardziej znane atrakcje, jakie Lubuskie oferuje dla turystów w każdej grupie wiekowej. Ciekawe atrakcje w Lubuskim, ze szczegółowymi opisaliśmy na naszym blogu podróżniczym, który powstaje z najświeższych relacji.

Województwo lubuskie graniczy z województwami: dolnośląskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim, a także z państwem tj.: Niemcy.

„Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione"