POLSKA - województwo dolnośląskie

Świdnica - miasto z Kościołem Pokoju

Drewniany Kościół Pokoju wpisany do UNESCO oraz Katedra z najwyższą wieżą na Dolnym Śląsku

Zagórze Śląskie - piesze szlaki na Zamek

Zamek Grodno, położony w Zagórzu Śląskim na Górze Choina na wysokości 450 m n.p.m. oraz kładka przez Jezioro Bystrzyckie

Wambierzyce Bazylika Nawiedzenia NMP

Ośrodek pielgrzymkowy i turystyczny, zwany "Dolnośląskim Jeruzalem", Ruchoma Szopka, Kalwaria i cudowna figura Matki Boskiej

Kaplica Czaszek w Czermnej Kudowa Zdrój

 Zbiorowy Grobowiec z ludzkich Kości w dzielnicy miasta Kudowa Zdrój - miejsce łączące ofiary i katów

Kopalnia Złota w Złotym Stoku

Szlak Podziemi na Dolnym Śląsku, Sztabki Złota w Sztolni Gertruda, Podziemny Spływ Łodzią, Tramwaj, Czołg Leonarda da Vinci...

Karpacz - Atrakcje w Karkonoszach

Szlaki górskie na Śnieżkę, Świątynia Wang, Kolej linowa, Dziki Wodospad, Pomnik Ducha Gór Liczyrzepy, Park przy Zaporze na Łomnicy...

Zamek Książ

Jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce, wraz z intrygującymi podziemiami zbudowanymi przez Hitlera (Riese - "Olbrzym")

Pałac Marianny Orańskiej

Założenia ogrodowo-tarasowe - Perła Architektury Dolnego Śląska - Punkt widokowy na Góry Stołowe

Twierdza Srebrna Góra

Twierdzę srebrnogórską zbudowano w XVIII w. według projektu  pruskiego inżyniera Ludwika Wilhelma Reglera

Błędne Skały

Zespół bloków skalnych (853 m n.p.m.) - malowniczy labirynt, położony w południowo-zachodniej Polsce (Sudety - Góry Stołowe)

Minieuroland w Kłodzku

Park Miniatur Minieuroland w Kłodzku na Dolnym Śląsku - Atrakcje turystyczne w Kotlinie Kłodzkiej

Lorem ipsum dolor

Incidunt et vero consequatur laboriosam

Województwo Dolnośląskie

dla waszej wygody, wystarczy kliknąć w mapkę, wpisać miejsce aktualnej lokalizacji, wyznaczyć trasę i cieszyć się podróżą

Atrakcje Dolny Śląsk - Co warto zobaczyć?

Województwo dolnośląskie słynie z wielu atrakcji turystycznych tj. Zamki (99 zabytkowych budowli - najsłynniejszy Zamek Książ), Pałace (kilkaset, np. Pałac Marianny Orańskiej) i Dwory królewskie. W dolnośląskim warto zobaczyć twierdze i warownie (np. Twierdza Srebrna Góra). Ciekawe atrakcje Dolny Śląsk skrywa w podziemiach (np. Kopalnia Złota w Złotym Stoku i bunkry hitlerowskie Riese “Olbrzym”). Na liście światowego dziedzictwa UNESCO znalazła się Hala Stulecia we Wrocławiu. dolnośląskie Kościoły Pokoju: w Świdnicy i Jaworze.

Dolnośląskie atrakcje turystyczne - ciekawe miejsca

Chcąc zwiedzić ciekawe miejsca na Dolnym Śląsku warto pojechać w góry. Przez Karkonosze i Sudety prowadzi wiele szlaków górskich. Kilka tras turystycznych pozwala zdobyć Śnieżkę. Dolny Śląsk można zwiedzić przecierając Szlak Zamków Piastowskich, Szlak Wygasłych Wulkanów, Szlak im. Ułanów Legii Nadwiślańskiej czy Szlak Archeologiczny. Do największych miast turystycznych zalicza się Wrocław, Kłodzko, Wałbrzych, Karpacz, Szklarską Porębę i wiele innych. Do rekreacyjnych atrakcji Dolnego Śląska zalicza się liczne uzdrowiska położone w Polanicy Zdrój, Kudowie Zdrój itp.

Atrakcje dla dzieci - Dolny Śląsk

Warto całą rodziną przybyć na Dolny Śląsk. Atrakcje dla dzieci spełniają funkcje edukacyjne jak: Średniowieczna Osada Górnicza w Złotym Stoku, rozrywkowe np. letni tor saneczkowy, kolejki narciarskie, parki linowe. Mnóstwo zabawy dostarcza spacer wśród miniatur zabytkowych budowli w Minieurolandzie. Atrakcją dla aktywnych dzieci jest labirynt z Błędnych Skał i spływ łodzią pod ziemią.
Powyżej zaprezentowaliśmy wybrane atrakcje, jakie Dolny Śląsk oferuje dla turystów niezależnie od wieku. Szczegółowe opisy i prezentacje wielu innych atrakcji dolnośląskich zamieściliśmy na naszym blogu podróżniczym, który tworzą najnowsze relacje z podróży w znane i nieznane miejsca.
Województwo dolnośląskie graniczy z województwami: lubuskim, opolskim i wielkopolskim, a także z państwami tj.: Niemcy i Czechy.

„Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione"